Uczniowski Klub Sportowy Ajax Leśna - strona oficjalna

Strona klubowa
Herb

Ostatnie spotkanie

LKS Bestwina 5:0 LKS Leśna
2017-05-14, 11:00:00
     
oceny zawodników »

Logowanie

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
LKS Bestwina 5:0 LKS Leśna
Drzewiarz Jasienica GLKS Wilkowice
Pasjonat Dankowice Błyskawica Drogomyśl
Zapora Porąbka Piast Cieszyn
Soła Rajcza Beskid Skoczów
TS II Podbeskidzie Bielsko Biała Koszarawa Żywiec
Zapora Wapienica BKS Stal Bielsko Biała

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Sport.pl

Zczuba.tv

Historia

   CO BYŁO PRZED POWSTANIEM UKS ?


ROK SZKOLNY 2004/2005
       Dzieje regularnych  (mniej lub bardziej) piłkarskich treningów w Szkole Podstawowej w Leśnej zaczynaja się od soboty 25 września 2004 r. Wtedy to o godzinie 9.00 w szkolnej salce gimnastycznej odbyły sie pierwsze zajęcia poprowadzone przez Dariusza Urbaniaka. W pierwszym historycznym treningu udział wzięło czworo uczniów klasy V b - Patyk Górka, Przemysław Bistyga, Maciej Sowa i Grzegorz Kliś.
  Sobotnie zajęcia piłkarskie były formą przygotowania do Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup 2005. Przez całą jesień, zimę (treningi na sali gimnastycznej w Twardorzeczce) a także wiosnę roku szkolnego 2004/2005 trwały przygotowania do turnieju. Na zajęcia chodzili uczniowie klas piątych. Rozegraliśmy sparing o godzinie 7.00 na nieistniejącym już boisku szkolnym (na jego miejscu jest budowana sala gimnastyczna) z Twardorzeczką, zakończony remisem 1:1(bramka - Szymon Cender). Turniej Coca Cola Cup 2005 w założeniach Dariusza Urbaniaka był formą przygotowań do kolejnej edycji tych zawodów w roku następnym.  Uczniowie od początku o tym wiedzieli. Z całą premedytacją Urbaniak pominął ówczesną klasę VI (mni. Łukasza Bieguna, Szymona Wieczorka, Szymona Stasicę, Mateusza Gołucha) co dzisiaj, z perspektywy czasu uważa za błąd. Ci zdolni chłopcy, którzy mogliby grać dla barw Leśnej reprezentują dzisiaj (w większości) juniorów Skrzycznego Lipowa.
   Turniej Coca Cola Cup 2005 odbył się w Żywcu w kwietniu 2005 r. W naszej grupie były szkoły z Istebnej, Koniakowa i Szkoła nr 1 z Żywca. Nasza drużyna, której celem był rekonesans przegrała wszystkie trzy mecze: z Istebną 0:7, z Koniakowem 0:5 i z Żywcem 0:6. Historyczny skład naszego zespołu w tym turnieju: Andrzej Wolny, Dawid Myśliwiec, Maciej Sowa, Grzegorz Kliś, Przemysław Bistyga, Patryk Górka, Szymon Cender, Jakub Micherda, Łukasz Łodziana, Maksymilian Jeziorski i Damian Micorek.
  ROK SZKOLNY 2005/2006
        W nowym roku szkolnym mgr Dariusz Urbaniak oprócz treningów piłkarskich w soboty, zainicjował jako kolejną formę przygotowań do zawodów Gminnych i różnych turniejów ogólnopolskich - Szkolną Ligę Piłki Nożnej. Ale najpierw były Gminne Zawody Piątek Piłkarskich rozegrane w Lipowej w październiku 2005 r. w których SP Leśna zajęła III miejsce. 
  W listopadzie 2005 r. w hali w Oczkowie, uczniowie IV klasy wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci "Alianz Gol 2005" . W turnieju tym  osiągnęliśmy następujące wyniki: z UKS Ósemka 0:1, z UKS Orłem Łękawica 0:2, z Olimpijczykiem Gilowice 1:0 po fenomenalnym golu zdobytym przez Mirosława Homla z ponad połowy boiska. W półfinale B wygraliśmy z UKS Rychwałd 1:0. W meczu o V miejsce ulegliśmy tym razem Gilowicom 0:2. W turnieju tym SP Leśną reprezentowali: Marcin Biegun, Maciek Mrowiec, Piotr Pietyra, Filip Lach, Mirosław Homel, Grzegorz Lach, Mirosław Habdas, Sławek Matlak, Arkadiusz Kliś, Szymon Migacz.
  W kwietniu 2006 r. SP Leśna wzięła udział po raz drugi w turnieju Coca cola Cup. Naszymi przeciwnikami w I etapie rozgrywanym w Wilkowicach byli gospodarze oraz SP Buczkowice. Jedna drużyna nie dojechała. W pierwszym meczu pokonaliśmy SP Wilkowice 3:1 i otworzyła się szansa na awans do kolejnej rundy. W meczu decudującym o awansie przegraliśmy jednak 3:8 z SP Buczkowice i ostatecznie zajęliśmy II miejsce. A oto skład SP Leśna w tym turnieju: Mirosław Łukańko, Maksymiliam Jeziorski, Jakub Micherda, Szymon Cender, Kamil Migacz, Łukasz Łodziana, Kamil Myśliwiec, Szymon Sapeta, Adrian Semla, Ryszard Urbański.
 W maju i czerwcu 2006 r. ruszyła pierwsza edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej.
   Do Szkolnej Ligi Piłki Nożnej, zgłosiło się 8 drużyn z klas IV-VI. Zespoły liczyły po pięciu zawodników w tym bramkarz. Mecze rozgrywane były w soboty od godziny 9.00 do 11.00 na dawnym szkolnym boisku. Czas gry 2 X 5  minut. Klasa VI a wystawiła dwie drużyny: Jogobellę (S. Cender, J. Micherda, Ł.Łodziana, M. Jeziorski, M. Barteczko) i Gothic ( D.Micorek, S. Łodziana, R. Habdas, K. Migacz, M. Łukańko); klasa VI b: FC Leśna (M. Sowa, A. Wolny, P. Górka, P. Bistyga, G. Kliś) i Real (m.in. S. Sapeta, Semla, D. Myśliwiec); klasa V - Manchester ( R. Urbański, A. Homel, I. Duraj, M. Gołuch, M. Krzuś) i Tuning ( R. Klimczak, M. Mrowiec, M. Kuźlik, Błachut), klasa IV a - Łobuzy (G. Lach, Sz. Migacz, M. Homel, Flisek, Sz. Krzuś), klasa IV b - Czwartaki (M. Biegun, F. Lach, M. Habdas, P. Pietyra, A. Kliś, M. Mrowiec). Mecze były zacięte, zdarzały sie niespodzianki i niekomletne składy (w czym celował Manchester). Faworytami rozgrywek  były drużyny z klas VI. Ale już w pierwszej kolejce niespodziankę sprawili Czwartacy remisując 1:1 z faworyzowaną Jogobellą. Po dwóch kolejkach prowadziła z kompletem punktów FC Leśna, przed Jogobellą, która miała dwa punkty mniej. Dwie następne kolejki nie przyniosły zmian w układzie sił - FC Leśna pokonała Real 5:0 i Czwartaków 2:0 a Jogobella Manchester 3:0 (v.o) i Gothic 2:0.  W pątej kolejce FC Leśna zremisowała 0:0 z Gothicem a Jogobella uporała się z trudem z Tuningiem 1:0 i obie prowadzące drużyny zrównały się punktami. Miały ich na koncie po 13. Decydująca okazała się przedostatnia kolejka. FC Leśna wygrała z Tuningiem 2:0 a Jogobella niespodziewanie uległa Realowi dzięki bramce w ostatniej minucie strzelonej przez Szymona Sapetę. Bardzo dobrze w całym turnieju spisała się najmłodzsa ekipa z IV b klasy - Czwartaki, wygrali z faworyzowanym Manchesterem 2:1 i bez problemów pokonali Łobuzów z IV a 3:0.
A oto tabela Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2005/2006
1. FC Leśna                 7   17   14-0
2. Jogobella                 7   14    13-2
3. Gothic                        7   14    7-3
4. Real                           7   11   5-8
5. Czwartaki                  7    9     6-6
6. Łobuzy                       7    6    6-19
7. Tuning                       7    2    1-8
8. Manchester                7    1    2-14

Królem strzelców został uczeń klasy VI b, zawodnik FC Leśna - Andrzej Wolny. Zdobył 9 bramek. Najlepszym asystentem Przemysław Bistyga a bramkarzem Maciej Sowa.
 Z okazji Dnia Dziecka, 3 czerwca 2006 w sobotę r. LKS Lesna i SP Leśna zorganizowały Gminy Szkolny Turniej Piłkarski. Nasza szkoła zgłosiła dwie druzyny z klas VI. Jedna z VI a, druga z VI b. Oprócz szkoły z Leśnej, udział w zawodach wzięly szkoły z Lipowej, Siennej, Twardorzeczki i Słotwiny. Zespoły zostały w drodze losowania podzielone na dwie grupy po trzy drużyny w każdej. W pierwszej grupie znalazła sie drużyna z VI b - Leśna I(wychowawca - Dariusz Urbaniak), a w drugiej z VI a - Leśna II. Obie nasze drużyny wygrały bez problemów swoje grupy i spotkały sie w finale. Lesza okazała się drużyna Leśna I wygrywając z Leśną II 4:1. Skład zwycięskiej drużyny stanowili: Mirosław Łukańko, Kamil Migacz, Jakub Micherda, Łukasz Łodziana i Szymon Cender.


             

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

6.11.2016 Ajax Leśna - Radziechowy
Ładowanie...

Losowa galeria

4.09.2016 Drzewiarz Jasienica - LKS Leśna
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 127, wczoraj: 108
ogółem: 667 872

statystyki szczegółowe

Zegar

Kalendarium

24

05-2017

środa

25

05-2017

czwartek

26

05-2017

piątek

27

05-2017

sobota

28

05-2017

niedziela

Ajax Leśna - Soła Rajcza - 10:00

29

05-2017

pon.

30

05-2017

wtorek