Uczniowski Klub Sportowy Ajax Leśna - strona oficjalna

Strona klubowa
Herb

Ostatnie spotkanie

LKS Leśna 7:0 Sokół Słotwina
2018-11-03, 11:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Logowanie

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
LKS Leśna 7:0 Sokół Słotwina
Orzeł Łękawica 5:4 Metal Węgierska Górka
Metal Skałka Żabnica 6:5 Smrek Ślemień
LKS Jeleśnianka 2:4 Maksymilian Cisiec
LKS Korbielów 3:1 Czarni Góral Żywiec
Jezioro Żywieckie Zarzecze 4:2 Babia Góra Koszarawa

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Sport.pl

Zczuba.tv

Historia

   CO BYŁO PRZED POWSTANIEM UKS ?


ROK SZKOLNY 2004/2005
       Dzieje regularnych  (mniej lub bardziej) piłkarskich treningów w Szkole Podstawowej w Leśnej zaczynaja się od soboty 25 września 2004 r. Wtedy to o godzinie 9.00 w szkolnej salce gimnastycznej odbyły sie pierwsze zajęcia poprowadzone przez Dariusza Urbaniaka. W pierwszym historycznym treningu udział wzięło czworo uczniów klasy V b - Patyk Górka, Przemysław Bistyga, Maciej Sowa i Grzegorz Kliś.
  Sobotnie zajęcia piłkarskie były formą przygotowania do Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup 2005. Przez całą jesień, zimę (treningi na sali gimnastycznej w Twardorzeczce) a także wiosnę roku szkolnego 2004/2005 trwały przygotowania do turnieju. Na zajęcia chodzili uczniowie klas piątych. Rozegraliśmy sparing o godzinie 7.00 na nieistniejącym już boisku szkolnym (na jego miejscu jest budowana sala gimnastyczna) z Twardorzeczką, zakończony remisem 1:1(bramka - Szymon Cender). Turniej Coca Cola Cup 2005 w założeniach Dariusza Urbaniaka był formą przygotowań do kolejnej edycji tych zawodów w roku następnym.  Uczniowie od początku o tym wiedzieli. Z całą premedytacją Urbaniak pominął ówczesną klasę VI (mni. Łukasza Bieguna, Szymona Wieczorka, Szymona Stasicę, Mateusza Gołucha) co dzisiaj, z perspektywy czasu uważa za błąd. Ci zdolni chłopcy, którzy mogliby grać dla barw Leśnej reprezentują dzisiaj (w większości) juniorów Skrzycznego Lipowa.
   Turniej Coca Cola Cup 2005 odbył się w Żywcu w kwietniu 2005 r. W naszej grupie były szkoły z Istebnej, Koniakowa i Szkoła nr 1 z Żywca. Nasza drużyna, której celem był rekonesans przegrała wszystkie trzy mecze: z Istebną 0:7, z Koniakowem 0:5 i z Żywcem 0:6. Historyczny skład naszego zespołu w tym turnieju: Andrzej Wolny, Dawid Myśliwiec, Maciej Sowa, Grzegorz Kliś, Przemysław Bistyga, Patryk Górka, Szymon Cender, Jakub Micherda, Łukasz Łodziana, Maksymilian Jeziorski i Damian Micorek.
  ROK SZKOLNY 2005/2006
        W nowym roku szkolnym mgr Dariusz Urbaniak oprócz treningów piłkarskich w soboty, zainicjował jako kolejną formę przygotowań do zawodów Gminnych i różnych turniejów ogólnopolskich - Szkolną Ligę Piłki Nożnej. Ale najpierw były Gminne Zawody Piątek Piłkarskich rozegrane w Lipowej w październiku 2005 r. w których SP Leśna zajęła III miejsce. 
  W listopadzie 2005 r. w hali w Oczkowie, uczniowie IV klasy wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci "Alianz Gol 2005" . W turnieju tym  osiągnęliśmy następujące wyniki: z UKS Ósemka 0:1, z UKS Orłem Łękawica 0:2, z Olimpijczykiem Gilowice 1:0 po fenomenalnym golu zdobytym przez Mirosława Homla z ponad połowy boiska. W półfinale B wygraliśmy z UKS Rychwałd 1:0. W meczu o V miejsce ulegliśmy tym razem Gilowicom 0:2. W turnieju tym SP Leśną reprezentowali: Marcin Biegun, Maciek Mrowiec, Piotr Pietyra, Filip Lach, Mirosław Homel, Grzegorz Lach, Mirosław Habdas, Sławek Matlak, Arkadiusz Kliś, Szymon Migacz.
  W kwietniu 2006 r. SP Leśna wzięła udział po raz drugi w turnieju Coca cola Cup. Naszymi przeciwnikami w I etapie rozgrywanym w Wilkowicach byli gospodarze oraz SP Buczkowice. Jedna drużyna nie dojechała. W pierwszym meczu pokonaliśmy SP Wilkowice 3:1 i otworzyła się szansa na awans do kolejnej rundy. W meczu decudującym o awansie przegraliśmy jednak 3:8 z SP Buczkowice i ostatecznie zajęliśmy II miejsce. A oto skład SP Leśna w tym turnieju: Mirosław Łukańko, Maksymiliam Jeziorski, Jakub Micherda, Szymon Cender, Kamil Migacz, Łukasz Łodziana, Kamil Myśliwiec, Szymon Sapeta, Adrian Semla, Ryszard Urbański.
 W maju i czerwcu 2006 r. ruszyła pierwsza edycja Szkolnej Ligi Piłki Nożnej.
   Do Szkolnej Ligi Piłki Nożnej, zgłosiło się 8 drużyn z klas IV-VI. Zespoły liczyły po pięciu zawodników w tym bramkarz. Mecze rozgrywane były w soboty od godziny 9.00 do 11.00 na dawnym szkolnym boisku. Czas gry 2 X 5  minut. Klasa VI a wystawiła dwie drużyny: Jogobellę (S. Cender, J. Micherda, Ł.Łodziana, M. Jeziorski, M. Barteczko) i Gothic ( D.Micorek, S. Łodziana, R. Habdas, K. Migacz, M. Łukańko); klasa VI b: FC Leśna (M. Sowa, A. Wolny, P. Górka, P. Bistyga, G. Kliś) i Real (m.in. S. Sapeta, Semla, D. Myśliwiec); klasa V - Manchester ( R. Urbański, A. Homel, I. Duraj, M. Gołuch, M. Krzuś) i Tuning ( R. Klimczak, M. Mrowiec, M. Kuźlik, Błachut), klasa IV a - Łobuzy (G. Lach, Sz. Migacz, M. Homel, Flisek, Sz. Krzuś), klasa IV b - Czwartaki (M. Biegun, F. Lach, M. Habdas, P. Pietyra, A. Kliś, M. Mrowiec). Mecze były zacięte, zdarzały sie niespodzianki i niekomletne składy (w czym celował Manchester). Faworytami rozgrywek  były drużyny z klas VI. Ale już w pierwszej kolejce niespodziankę sprawili Czwartacy remisując 1:1 z faworyzowaną Jogobellą. Po dwóch kolejkach prowadziła z kompletem punktów FC Leśna, przed Jogobellą, która miała dwa punkty mniej. Dwie następne kolejki nie przyniosły zmian w układzie sił - FC Leśna pokonała Real 5:0 i Czwartaków 2:0 a Jogobella Manchester 3:0 (v.o) i Gothic 2:0.  W pątej kolejce FC Leśna zremisowała 0:0 z Gothicem a Jogobella uporała się z trudem z Tuningiem 1:0 i obie prowadzące drużyny zrównały się punktami. Miały ich na koncie po 13. Decydująca okazała się przedostatnia kolejka. FC Leśna wygrała z Tuningiem 2:0 a Jogobella niespodziewanie uległa Realowi dzięki bramce w ostatniej minucie strzelonej przez Szymona Sapetę. Bardzo dobrze w całym turnieju spisała się najmłodzsa ekipa z IV b klasy - Czwartaki, wygrali z faworyzowanym Manchesterem 2:1 i bez problemów pokonali Łobuzów z IV a 3:0.
A oto tabela Szkolnej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2005/2006
1. FC Leśna                 7   17   14-0
2. Jogobella                 7   14    13-2
3. Gothic                        7   14    7-3
4. Real                           7   11   5-8
5. Czwartaki                  7    9     6-6
6. Łobuzy                       7    6    6-19
7. Tuning                       7    2    1-8
8. Manchester                7    1    2-14

Królem strzelców został uczeń klasy VI b, zawodnik FC Leśna - Andrzej Wolny. Zdobył 9 bramek. Najlepszym asystentem Przemysław Bistyga a bramkarzem Maciej Sowa.
 Z okazji Dnia Dziecka, 3 czerwca 2006 w sobotę r. LKS Lesna i SP Leśna zorganizowały Gminy Szkolny Turniej Piłkarski. Nasza szkoła zgłosiła dwie druzyny z klas VI. Jedna z VI a, druga z VI b. Oprócz szkoły z Leśnej, udział w zawodach wzięly szkoły z Lipowej, Siennej, Twardorzeczki i Słotwiny. Zespoły zostały w drodze losowania podzielone na dwie grupy po trzy drużyny w każdej. W pierwszej grupie znalazła sie drużyna z VI b - Leśna I(wychowawca - Dariusz Urbaniak), a w drugiej z VI a - Leśna II. Obie nasze drużyny wygrały bez problemów swoje grupy i spotkały sie w finale. Lesza okazała się drużyna Leśna I wygrywając z Leśną II 4:1. Skład zwycięskiej drużyny stanowili: Mirosław Łukańko, Kamil Migacz, Jakub Micherda, Łukasz Łodziana i Szymon Cender.


             

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Ajax Leśna - Olza Pogwizdów 3:2
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 177, wczoraj: 609
ogółem: 745 144

statystyki szczegółowe

Zegar

Kalendarium

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

21

12-2018

piątek

22

12-2018

sobota

23

12-2018

niedziela

24

12-2018

pon.

25

12-2018

wtorek